Menu

Mandarynka

Nothing behind me, everything ahead of me, as is ever so on the road

Szczygieł

nektarmandarynkowy

Kiedyś z jakiegoś powodu chciałem pocieszyć Julię w opuszczeniu. Powiedziałem jej: - Wszyscy jesteśmy dla siebie tylko etapami.

Polubiła to zdanie, powiesiła je nawet nad biurkiem. Ja zaś zyskałem w repertuarze jakąś poważniejszą sentencję, bo znany jestem głównie z lekkości.

Wczoraj przysłała mi MMS z kolażem, który chciałaby kupić sobie na ścianę. Jest mały, ale ma naklejoną celną myśl. Kompozycja fotograficzno-graficzna wzbogacona została o zdanie:

"Odejdziemy tak, jakeśmy naprawdę żyli: osobno. Zawsze między potwornie wielkim światem i potwornie wielkim niebem, samotni".

W podpisie: Jarosław Iwaszkiewicz.

Niedawno Los odebrał mi moje razem, od dwóch miesięcy mam więc nową pewność: odejdę osobno. Ściskającą żołądek i stuprocentową pewność czasownika dokonanego. Odpisałem więc J. z troską w tle (bo przecież nie musi tapetować mieszkania bolesnymi myślami):

"Czy na pewno chcesz z tą prawdą obcować na co dzień?".

"Tak" - odparła.

"Obcuję przecież z twoim wszyscy jesteśmy dla siebie tylko etapami" - dodała zaraz w następnym SMS-ie.

"Moje zdanie nie mówi, że etapy są etapami samotności. Za moim czai się przypuszczenie: przynajmniej na danym etapie nie byliśmy sami!" - wystukałem.

Odpisała zaraz: "Ja, patrząc na twoje smutne zdanie, widzę tylko etapy samotności. Bardziej podoba mi się, jak ty je rozumiesz. Ale niestety patrzę i widzę >>tylko<< , a nie >>etapami<<".

"Ach jo!" - napisałem (tak mawiają Czesi i krecik, gdy dociera do nich jakaś świeża prawda). "W tym >>tylko<< rzeczywiście jest samotność. Jest!".

"No właśnie. I widzisz: oto pojawił się kolejny podział między ludźmi - podsumowała. - Jedni widzą >>etapami<< i mają pociechę. Drudzy widzą >>tylko<< i już na zaś, nawet będąc na etapie, boją się samotności. A zdanie jest jedno".

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

© Mandarynka
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci